Zwalczanie prusaków i karaluchów Poznań i okolice

Czy Twoje mieszkanie lub lokal jest zaatakowane przez niechcianych gości w postaci prusaków i karaluchów? Postaw na zwalczanie prusaków Poznań i nie martw się więcej tym problemem! My Zwalczamy zapewni Ci skuteczną i bezpieczną eliminację tych insektów.

Karaluchy i prusaki - zwalczanie raz na zawsze!

Prusaki, które często nazywane są również francuzami, są powszechnie spotykane w mieszkaniach blokowych dużych aglomeracji miejskich. Jednak mogą pojawić się także w domach, magazynach, szpitalach i lokalach gastronomicznych. Te wszechobecne robaki mają zdolność poruszania się po różnych powierzchniach, takich jak ściany, sufity i okna, dzięki specjalnym pazurkom oraz owłosionym goleniom.

Prusaki są aktywne głównie nocą i w ciągu dnia ukrywają się w szczelinach oraz innych kryjówkach. Cechują się wysoką wrażliwością na niskie temperatury, dlatego preferują ogrzewane pomieszczenia, gdzie żywią się pozostałościami pożywienia człowieka.

Prusaki stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi, ponieważ przenoszą wiele chorób, grzybów, wirusów i bakterii. Ponadto zanieczyszczają produkty spożywcze, które w rezultacie gniją i stają się niebezpieczne do spożycia.

Karaczany często można znaleźć w wilgotnych i ciepłych miejscach, takich jak kuchnie i łazienki, ale mogą migrować do innych pomieszczeń w poszukiwaniu wody i pożywienia.

Zwalczanie prusaków i usuwanie karaluchów poznań - metody

Metoda żelowania jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych sposobów zwalczania prusaków i karaluchów. Jest szczególnie skuteczna w miejscach, gdzie nie zaleca się lub nie jest możliwe stosowanie chemikaliów za pomocą oprysku lub zamgławiania ULV. Restauracje, szpitale, żłobki, ośrodki wychowawcze, ale również mieszkania to miejsca, w których metoda żelowania doskonale się sprawdza.

Jednym z głównych atutów żelowej metody dezynsekcji prukasów lub karaluchów jest fakt, że nie ma konieczności opuszczania pomieszczeń podczas zabiegu. Żel stanowi atrakcyjną przynętę dla owadów i działa jako trutka pokarmowa. Po spożyciu żelu, owady umierają w ciągu kilku godzin.

Usuwanie karaluchów i prusaków - postępowanie przed zabiegiem

Przed dezynsekcją karaluchów bądź pruasków nie trzeba tak dokładnie przygotowywać mieszkania jak przy zwalczaniu pluskwy domowej. Podpowiadamy jednak kilka wskazówek, które mogą przyspieszyć skuteczność zabiegu i ułatwić pracę serwisantom:

  1. Posprzątaj kuchnię, usuwając resztki jedzenia z końcówek szafek, szuflad i podłogi pod meblami.
  2. Odkurz i umyj podłogi w pomieszczeniach, gdzie pojawiły się prusaki i karaluchy.
  3. Odsuń urządzenia, takie jak lodówka, pralka, zmywarka, aby umożliwić aplikację żelu.
  4. Przenieś przedmioty blokujące drogę do szafek i sprawdź je pod kątem obecności insektów.
  5. Zabezpiecz kratki wentylacyjne specjalnymi siatkami lub gazą opatrunkową.
  6. Sprawdź uszczelki przy zlewie, wannie i prysznicu.

Przygotowanie mieszkania zgodnie z tymi wskazówkami zapewni skuteczną dezynsekcję żelowaniem. Zalecamy skorzystanie z usług profesjonalistów, aby ostatecznie pozbyć się insektów.

Usuwanie prusaków oraz zwalczanie karaluchów Poznań i okolice

Skontaktuj się z naszym technikiem pod numerem telefonu: 666-284-618 i umów się na bezpłatną wizytę w celu oceny sytuacji i przedstawienia Ci najlepszego rozwiązania. Jesteśmy gotowi pomóc każdemu w zwalczaniu prusaków i karaluchów, przywracając spokój i higienę Twojemu otoczeniu.

Nasze usługi DDD Poznań to głównie:

Wybierz My Zwalczamy - Twojego zaufanego partnera w zwalczaniu prusaków i karaluchów w Poznaniu i okolicach!